avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general verificicare pe net a dec112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

verificicare pe net a dec112

am depus decl. la ghiseu, trebuie validat si pe net?
Cel mai recent răspuns: kinga79 , utilizator 12:58, 25 Februarie 2011
da,o atasati la copia decl 112 depuse la ghiseu
trebuie verificata pe net, nu validata . acolo primiti o recipisa pe care o deschideti si-o listati
dar unde trebuie validat?
intrati pe anaf,pe prima pagina apare un ghid privind depunerea dec 112,va indruma catre pagina e.guvernare.ro,va trebuie nr de inregistrare dat la ghiseu.
Nu ma descurg, tot imi apare masajul:

Vizualizare Declaratie Unica Nu exista. Verificati introducerea cui-lui si a indexului, respectiv a numarului de inregistrare.

Ce sa fac?

Alte discuții în legătură

Declaratii rarymimi rarymimi Buna ziua. Puteti sa-mi spuneti in ce OMFP sau HG scrie ca declaratiile depuse la ghiseu sunt considerate ca depuse, doar daca in recipisa pe net scrie ca ... (vezi toată discuția)
Decl.112-pierduta kinga79 kinga79 Vineri am primit o notificare de la finante, ca nu am depus declaratia.Azi am fost la ei, cu copia de la decl care am depus in 23 februarie..dar la ei nu ... (vezi toată discuția)
Dec.112 on-line. ndan57 ndan57 Buna ziua, dupa transmiterea on-line a dec.112 a. primit urmatorul mesaj din partea server-ului?Index: 3316235 Numar inregistrare: Starea: Fisierul depus ... (vezi toată discuția)