Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general verificicare pe net a dec112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

verificicare pe net a dec112

am depus decl. la ghiseu, trebuie validat si pe net?
da,o atasati la copia decl 112 depuse la ghiseu
trebuie verificata pe net, nu validata . acolo primiti o recipisa pe care o deschideti si-o listati
dar unde trebuie validat?
intrati pe anaf,pe prima pagina apare un ghid privind depunerea dec 112,va indruma catre pagina e.guvernare.ro,va trebuie nr de inregistrare dat la ghiseu.
Nu ma descurg, tot imi apare masajul:

Vizualizare Declaratie Unica Nu exista. Verificati introducerea cui-lui si a indexului, respectiv a numarului de inregistrare.

Ce sa fac?