avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor ESALONARI-NORME
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

ESALONARI-NORME

A aparut ordinul OMFP 1853/2011 privind procedura acordarii esalonarilor.Nu cred ca a aparut in M.Of. Daca cineva doreste, il pot trimite pe mail.Adesa mea este eugenvas2002@yahoo.com
Cel mai recent răspuns: HenrietaB , utilizator 12:05, 11 Aprilie 2011
Buna seara .

De ce nu l-ati postat in forum?
Buna ziua
Am auzit si eu ca a amarut OMFP 1853 in data de 5.04.2011,dar nu-l gasesc in monitor. Daca se poate va rog sa-l transmiteti pe adresa de mail batrinhenrieta@yahoo.com.
Va multumesc
[ link extern ]

m.of. p. I, 249/08.04.2011
Ultima modificare: Sâmbătă, 9 Aprilie 2011
ContSters123067, utilizator
am intrat si eu in posesia sa, deja listat - are 15 pagini cu tot cu anexe (11 la numar)

conditiile de acordare a esalonarilor la plata sunt foarte dure, in anexa 3 fiind prevazuta o situatie a incasarilor si platilor pe ultimele 6 luni anterioarei datei depunerii cererii, iar in anexa 6 sunt prezentati o serie de indicatori orientativi calculati pe baza datelor din evidenta contabila
1. deficit de numerar
2. capitaluri proprii negative
3. indatorire financiara
4. lichiditate globala
5. solvabilitate
si alte informatii : situatia conturilor bancare si a conturilor de numerar, situatia conturilor 462, 455, 542, 409, 232 si 234
Stimate @xerxes nu este numai aici ci este prezentat si sub forma unui articol postat de mine , tot prin bunavointa colegului nostru @gigelin.

www.avocatnet.ro/content/for...

O seara buna.

Alte discuții în legătură

Plan de redresare necesar acordarii esalonarii la plata a creanteor bugetare manuelle manuelle Buna ziua. Ma puteti ajuta cu un model de plan de redresare financiara? Am nevoie sa-l anexez cererii de esalonare la plata a creantelor bugetare in baza OUG ... (vezi toată discuția)
Proceduri la oug 29/2011-reesaloanare datorii la buget? mariuscalina mariuscalina Are cineva cunostinta de aparitia pocedurilor la OUG 29/2011 PRIVIND REEESALOANAREA DATORIILOR LA BUGETUL STATULUI? (vezi toată discuția)
Contractul de creditare societate Buna ziua, Contractul de creditare societate, se inregistreaza in registrul de casa? Am nevoie de aceasta informatie din motivul urmator: - tin ... (vezi toată discuția)