Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor ESALONARI-NORME
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

ESALONARI-NORME

A aparut ordinul OMFP 1853/2011 privind procedura acordarii esalonarilor.Nu cred ca a aparut in M.Of. Daca cineva doreste, il pot trimite pe mail.Adesa mea este eugenvas2002@yahoo.com
Buna seara .

De ce nu l-ati postat in forum?
Buna ziua
Am auzit si eu ca a amarut OMFP 1853 in data de 5.04.2011,dar nu-l gasesc in monitor. Daca se poate va rog sa-l transmiteti pe adresa de mail batrinhenrieta@yahoo.com.
Va multumesc
[ link extern ]

m.of. p. I, 249/08.04.2011
ContSters123067, utilizator
am intrat si eu in posesia sa, deja listat - are 15 pagini cu tot cu anexe (11 la numar)

conditiile de acordare a esalonarilor la plata sunt foarte dure, in anexa 3 fiind prevazuta o situatie a incasarilor si platilor pe ultimele 6 luni anterioarei datei depunerii cererii, iar in anexa 6 sunt prezentati o serie de indicatori orientativi calculati pe baza datelor din evidenta contabila
1. deficit de numerar
2. capitaluri proprii negative
3. indatorire financiara
4. lichiditate globala
5. solvabilitate
si alte informatii : situatia conturilor bancare si a conturilor de numerar, situatia conturilor 462, 455, 542, 409, 232 si 234
Stimate @xerxes nu este numai aici ci este prezentat si sub forma unui articol postat de mine , tot prin bunavointa colegului nostru @gigelin.

www.avocatnet.ro/content/for...

O seara buna.