Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Codul COR 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Codul COR 2011

Buna ziua,

am nevoie de un sfat.
cu ultimele reglemantari ale codului COR, dept. de resurse umane ne propune noi denumiri ale functiei care o ocupam in momentul de fata.: Customer Service Representative.
s-au propus urmatoarele coduri si denumiri, dar nu le gasesc in noul cod COR de pe internet iar grupele care incep cu 3 nu sunt pt sudiile medii?
333.906 – Asistent relatii publice si comunicare (cu precizarea expresa de studii medii)
333.907- Agent Servicii Client
332.202- Reprezentant Comercial

astept cu interes sfatul dvs.
Multumesc,
[
Utilizati datele oficiale ale Ministerului muncii:
[ link extern ]

Exemplu: la pag.7 (ordine alfrabetica), 342906 asistent relaţii publice şi comunicare (studii medii)
ContSters42179, utilizator
Acestea sunt codurile COR :
342907 - Agent servicii client
342906 - Asistent in relatii publice si comunicare (studii medii)
341502 - Reprezentant comercial

Multumesc! dar aceste coduri (342907, 342906, 341502) nu se incadreaza la studii medii?
AnutaM a scris:

Multumesc! dar aceste coduri (342907, 342906, 341502) nu se incadreaza la studii medii?

Sunt necesare studii medii pentru ocuparea acestor functii.....
Dept de HR al firmei in care lucrez a propus aceste functii ca fiind din noul COR 2011.
eu am cautat pe internet dar nu am gasit nimic despre 342907, 342906, 341502. Puteti sa avizati care ar fi functiile sinonime din COR 2011 pentru cele de mai jos, dar studii superioare, nu medii?
342907 - Agent servicii client
342906 - Asistent in relatii publice si comunicare (studii medii)
341502 - Reprezentant comercial
multumesc anticipat,