Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general MODIFICARE SOFT DECLARATIA 112
Discuție deschisă în Contabilitate în general

MODIFICARE SOFT DECLARATIA 112

La Declaratia 112: s-au modificat in ultimele 2 zile softurile A - de incarcare si validare date si J - de validare date din fisier XML, pentru formularul D112.

- Soft-ul A de incarcare si validare date pentru formularul D112 a fost actualizat ieri, 11.05.2011
- Soft-ul J de validare date din fisier XML pentru formularul D112 a fost actualizat în data de 10.05.2011

[ link extern ]

Sursa : www.static.anaf.ro
multumim ...Gabrielle
daca le tot schimba asa des.. o luam razna ..:(
iulia53, utilizator
Este normal sa se schimbe. Si lumea este in schimbare. Se adapteaza noilor cerinte. Mereu va fi asa. Munca de contabil nu este chiar asa de usoara cum cred unii.
giv, utilizator
da ...sunt multi care cred ca e usoara:D
Numai noi stim cit muncim..:(
Buna ziua. Ieri am incercat sa completez dec 122 dar nu genera XML pentru ca la sfarsitul introducerii asiguratilor nu avea butonul "TERMINAT DE COMPLETAT ASIGURATI" asa ca nu merge. Am cautat pe internet o versiune si am reusit de am trimis-o on-line.
Cumparati-va un soft contabil care le genereaza direct. Nu va ramane decat sa apasati butonul de validare si sa aplicati semnatura digitala urmand a-l depune online. Totul dureaza maxim cinci minute.