Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul Colectiv de Munca la Nivel National ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul Colectiv de Munca la Nivel National 2011-2014

Buna ziua,

In momentul de fata, CCMUN 2011-2014 este aplicabil?

Multumesc
Nu este aplicabil , intrucat nu a intrat in vigoare acest CCMN.
In acest caz ramane valabil cel de anul trecut? Daca da, pentru cat timp?
Multumesc
Si pe mine m-ar interesa raspunsul foarte mult, pentru ca de cateva zile ma chinui sa gasesc ceva concret si nu am reusit
NU mai este valabil nici cel vechi, intrucat acesta a fost denuntat de catre o organizatie patronala ... incepand cu 01.01.2011 nu mai exista CCMN:
Dar ramane valabil cel la nivel de ramura sau la nivel de unitate, daca a fost unul...