Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă incadrare juridica
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

incadrare juridica

Daca victima l-a lovit pe inculpat cu o carja peste spate şi, încercand sa îl loveasca din nou, inculpatul a prins cârja şi apoi i-a dat drumul, victima dezechilibrându-se şi cazand pe spate în strada, iar în timp ce victima în vârsta de 73 de ani se afla cazuta în strada, inculpatul i-a aplicat, cu putere, cu picioarele, multiple lovituri în zone vitale, fapta se încadrează în infracţiunea de ???

(Victima a decedat)
Lovituri cauzatoare de moarte? :-/
Inainte de a da orice raspuns , chiar daca acesta se intrevede din relatarea dvs , este bine de cunoscut concluziile raportului de necropsie.
dupa mine trebuie vazut raportul medico-legal pentru a afla cauza mortii
Sa spunem ca e vb de o moarte violenta, in acest sens ar fi concluziile raportului.
Cred ca nu este suficient ca moartea s-a produs in conditii violente.
Daca cunoasteti continutul concluziilor medicului legist , ar fi bine sa le redati sau macar , sa le povestiti in integralitate.
Sunteti avocat si cunoasteti la fel de bine importanta continutului acestora.