avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Spatiu tehnic aferent unei constructii - Reglementare ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Spatiu tehnic aferent unei constructii - Reglementare legala pentru pretul pe mp construit?

Buna seara,
As dori sa stiu ce reglementare legala stabileste pretul pentru mp. construit aferent spatiului tehnic al unei constructii. La vanzarea unei locuinte ANL se ia in calcul de catre evaluator si pretul pe mp construit aferent spatiului tehnic, chiar daca inaltimea acestuia este sub 1.8 m.

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Cumparare locuinta cu chirie de la anl ancasiia ancasiia Locuiesc intr-un apartament cu chirie de la ANL si am inteles ca dupa 5 ani se poate cumpara. Problema mea este urmataorea: dosarul de inchiriere a fost facut ... (vezi toată discuția)
Opereaza tacita relocatiune? iolanda15 iolanda15 Buna seara, Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema. Sunt beneficiara unei locuinte ANL prin programul pentru tineri pana la varsta de 35 de ani. Am ... (vezi toată discuția)
Cum se stabileste pretul unui teren de catre primarie Buna seara ,am un teren in sectorul 1 si doresc sa-l achizitionez am mers la primarie am primit ok pentru cumparare si actele necesare ,rugamintea mea este ... (vezi toată discuția)