Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Acord comercial privat de cooperare
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Acord comercial privat de cooperare

Buna ziua,
Acordul comercial privat de cooperare incheiat intre o societate romana si o societate elena ce are ca obiect vanzarea-cumpararea unor bunuri mobile, este loctiitorul contractului de vanzare-cumparare internationala?
Care dintre aceste doua variante este cea mai buna?
Actul este incheiat in Grecia. Care este limba in care se redacteaza contractul si care sunt conditiile de forma si validitate?
ContSters121815, utilizator