Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie in aer respirat 0.71
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie in aer respirat 0.71

sotul meu a avut alcoolemie in aer respirat de 0.71 la analiza sangelui 1.5;1.2,nu stiu ce i se poate intampla ....:(nu a avut nici o abatere ,nu a avut niciodata probleme cu politia )am inteles ca i se poate face dosar penal.....poate sa fie inchis???? sunt disperata....va rog frumos ajutati-ma cu un sfat... multumesc
Recomandarea mea este sa gasiti un avocat.

Dupa ce se vor incheia cercetarile, dosarul va fi trimis in instanta. Nu cred ca sotul va fi inchis.

Cel mult, parerea mea, va primi o pedeapsa cu suspendare.
va multumesc pentru raspuns.....
Si anularea permisului de conducere
va multumesc pentru raspuns.....dar mai am o intrebare ...cum mai poate sa -si ia permis de conducere??dupa cat timp poate sa faca iar scola de soferi??(daca mai are dreptul sa dea de carnet).........
Dupa un an de la ramanerea definitiva a pedepsei daca s-a dispus suspendarea executarii pedepsei.
In cazul unei amenzi, mai putin.