Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ordinul nr. 50/1990 al MMPS, republicat in 1994
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ordinul nr. 50/1990 al MMPS, republicat in 1994

Buna ziua
Va rog frumos daca are cineva stiinta unde pot gasi Ordinul 50/1990 al MMPS republicat in 1994

Am mare nevoie de el
Din ce zice programul de legislatie, acel ordin nu a avut decat o publicare in 1990 si nici o alta republicare.
ela-ela a scris:

Buna ziua
Va rog frumos daca are cineva stiinta unde pot gasi Ordinul 50/1990 al MMPS republicat in 1994

Am mare nevoie de el

Acest ordin a fost abrogat de Legea 19 /200 care la randul ei e abrogata de legea 263/2010. Il pun la sectiunea Documente utile

M-am laudat degeaba ca nu pot sa-l copiez, dar va dau un link
[ link extern ]
Tot in 1990 a fost modificat de O 125 / 1990 il caut si vi-l dau
Iata-l
[ link extern ]
leuca_luminita, utilizator
Stiu ca acest ordin a fost abrogat dar exista in varianta actualizata la 31.08.1994.
El a fost actualizat de avize ulterioare.
Spre exemplu anexa 2 de la 130 pozitii acum sunt peste 200.
Ordinul nr. 50/1990 nu a fost niciodata republicat. El a fost modificat prin Ordinul nr. 100/1990, prin Ordinul nr. 125/1990 si prin acte interne emise de Ministerul Muncii (sa nu-mi spuneti ca un act normativ nu poate fi modificat prin acte interne, eu stiu). Aceste acte, teoretic, le au angajatorii ai caror angajati au lucrat in grupe de munca precum si casele de pensii.
Gabriela,
pe acest subiect eu m-am contrazis cu cineva care spunea despre niste avize emise dupa ultima modificare adusa Ordinului , sti ceva ?