avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod Caen pentru firma de resurse umane
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod Caen pentru firma de resurse umane

Ce cod caen imi trebuie pt o firma de resurse umane? Trebuie sa indeplinesc vreo conditie speciala?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:19, 22 Decembrie 2011
7810 - Activitati ale agentiilor de plasare a fortei de munca
7830 - Servicii de furnizare si management a fortei de munca

7830 Servicii de furnizare si management a fortei de munca
Trebuie sa aveti si un atestat (diploma) de inspector resurse umane
Ultima modificare: Joi, 22 Decembrie 2011
Adriana *, Consultant resurse umane
Persoana care infiinteaza firma trebuie sa aiba acest atestat?
Cum se poate obtine?
Multumesc
Nu trebuie sa aveti niciun atestat de IRU pentru a infinta o astfel de societate comerciala ...

Alte discuții în legătură

Mru vs iru SLuiza SLuiza Buna ziua, am atestat pe ambele specializari, respectiv Manager resurse umane, Inspector resurse umane, in actul constitutiv am trecut doar codul caen 783 ... (vezi toată discuția)
Cod caen - activitati resurse umane si salarizare rucsy1992 rucsy1992 Buna ziua. Care este cel mai potrivit cod CAEN pt infiintare PFA - Resurse umane si salarizare? 7830 Alte servicii de furnizare a fortei de munca 7810 ... (vezi toată discuția)
Semnificatie cod caen mboncalo mboncalo Care e diferenta dintre urmatoarele coduri CAEN? caci eu nu vad prea multe diferente 7810 Activităţi ale agenţiilor de plasare a forţei de muncă ... (vezi toată discuția)