avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 523 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce probe trebuie sa prezentam in recurs?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce probe trebuie sa prezentam in recurs?

Am urmat cursurile Universitatii Spiru Haret-Facultatea de Drept si Administratie Publica,specializarea Drept,forma de invatamant ID iar in sesiunea iulie 2009 am promovat examenul de licienta,fiindu-mi eliberata o adeverinta care atesta faptul ca sunt licentiat in drept,dupa aproximativ un an am facut cerere sa mi se elibereze diploma de licienta,cerere nu mi-a fost solutionata favorabil iar ca urmare am actionat universitatea in instanta,ajutat de un avocat,dupa un an si 2 luni Curtea de Apel Bucuresti a dat castig de cauza Universitatii Spiru Haret,insasi universitatea motivand ca la data in care m-am inscris,in anul 2005 la aceasta,la forma ID, universitatea era autorizata sa functioneze provizoriu doar la forma ZI de invatamat nu si ID,as vrea sa stiu daca exista vreun proces castigat pe acceeasi speta(drept ID-promotia 2009),poate si un numar de sentinta civila,daca exista vreun ordin al MINISTERUL EDUCATIEI,CERCETARII,TINERETULUI SI SPORTULUI prin care se autoriza sa functioneze provizoriu UNIVERSITATEA SPIRU HARET-FACULTATEA DE DREPT SI ADMINISTRATIE PUBLICA,specializarea Drept,forma ID in anul 2005,cu ce probe trebuie atacata sentinta la recurs la INALTA CURTE DE CASATIE SI JUSTITIE si daca mai am sanse sa castig?

[EDITAT - link invalid]
Ultima modificare: Marți, 10 Ianuarie 2012
Ares-3, moderator

Alte discuții în legătură

Eliberare diploma de licenta de la universitatea spiru haret Nimi Nimi Buna ziua, Sunt absolvent al Facultatii de Drept si Administratie Publica din Bucuresti,specializarea Drept,din cadrul Universitatii Spiru Haret,durata ... (vezi toată discuția)
Pot fi promovata la studii superioare crimea crimea Lucrez in administratia locala si anul acesta adica 2009 am terminat facultatea respectiv Universitatea Spiru Haret specializarea contabilitate informatica ... (vezi toată discuția)
Recunoastere diploma spiru haret - absolvent al facultatii de drept Lali123 Lali123 Buna ziua, ma adresez dvs cu speranta ca voi primi un raspuns care sa clarifice situatia incerta in care ma aflu (nu numai eu) deoarece contrazice orice ... (vezi toată discuția)