avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice cerinte minime de calificare
Discuție deschisă în Achiziţii publice

cerinte minime de calificare

La cerintele minime cerute prin Fisa de Date a Achizitiei, se mentioneaza:
1) la capitolul IV.3.Situatia economico-financiara (Informatii privind cifra de afaceri):
- cerinta minima: media anuala pe ultimii 3 ani, de 300.000 lei.
2) la cap.IV4. apar mentionate la urmatoarele cerinte minime:
Lista principalelor servicii (proiecte) din ultimii 3 ani.
-minim un proiect , din care sa rezulte experienta ofertantului referitoare la executia proiectelor transfrontaliere;
-proiectare retele de distributie in tehnologia GPON;
Lista de experienta similara;
-cerinta minima: proiectarea echipamentelor necesare implementarii sistemului GPON.
Informatii privind personalul tehnic de specialitate:
-inginer proiectant in telecomunicatii cu o vechime de minim 3 ani.
3) la cap.IV.5.Standarde de asigurarea calitatii:
-detinator de certificate ISO 9001; ISO 14001; ISO 18001 sau echivalent.
Va rog sa imi clarificati daca aceste cerinte impuse de autoritatea contractanta se incadreaza in prevederile art.178 (2) din OUG 34/2006.

Alte discuții în legătură

Licitatii publice ana2000 ana2000 Buna seara , Am participat la o licitatie publica , un proiect complex cu lucrari de drumuri,retele electrice,retele de telecomunicatii, retele de gaz,retele ... (vezi toată discuția)
Licitatii publice - participare in asociere ana2000 ana2000 Am participat la o licitatie publica , un proiect complex cu lucrari de drumuri,retele electrice,retele de telecomunicatii, retele de gaz,retele de apa si ... (vezi toată discuția)
Achizitii publice lauraluro lauraluro Buna ziua Legat de ISO- autoritatile contractante cer prin documentatii ISO 14001, 18001 pt servicii de proiectare de exemplu.....la serviciile de proiectare ... (vezi toată discuția)