Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Art.80 alin.1 din legea 67/2004
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Art.80 alin.1 din legea 67/2004

Interzicerea, comercializarea si consumul bauturilor alcoolice in spatiul de protectie al sectiei de votare. Asta spune legea. Care are spatiul, mai departe de 500m, ala are voie sa comercializeze bauturi alcoolice? Pentru asta sunt amenzi daca ma prinde politia?
george-neagu, moderator