avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cod CAEN necesar pentru import diverse produse
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cod CAEN necesar pentru import diverse produse

Buna ziua,

Am gasit multe discutii pe Google legate de acest subiect, insa nici una concludenta sau cu informatii actualizate.

Am o firma si as dori sa import din afara spatiului UE diverse produse (panouri fotovoltaice, camere de supraveghere, cabluri etc.).

As dori sa stiu ce Cod CAEN este necesar pentru importul acestor tipuri de produse. Pana la urma exista sau nu un cod anume pentru import?

Mentionez ca in prezent, firma are codurile CAEN:

4643 - Comert cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodaresc, al aparatelor de radio si televizoarelor
4651 - Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
4652 - Comert cu ridicata de componente si echipamente electronice si de telecomunicatii
4669 - Comert cu ridicata al altor masini si echipamente
4741 - Comert cu amanuntul al calculatoarelor, unitatilor periferice si software-ului in magazine specializate
4742 - Comert cu amanuntul al echipamentului pentru telecomunicatii in magazine specializate
4743 - Comert cu amanuntul al echipamentului audio/ video in magazine specializate
4763 - Comert cu amanuntul al discurilor si benzilor magnetice cu sau fara inregistrari audio/ video , in magazine specializate

Multumesc anticipat!

Ultima modificare: Miercuri, 20 Iunie 2012
MihaiTeo, utilizator

Alte discuții în legătură

Activitate secundara cod caen gabybej gabybej Buna ziua! daca am la activitate secundara cod CAEN 6209 \"Alte activitati de servicii privind tehnologia informatiei\" pot sa furnizez echipament informatic ... (vezi toată discuția)
Sfaturi deschidere firma AngelaSimina AngelaSimina Buna ziua, Vreau sa imi deschid o firma si am nevoie de un pic de ajutor. Vreau sa vand produse alimentare in automate (produsele nu sunt facute de mine, ... (vezi toată discuția)
Ce coduri caen trebuie trecute mitdan67 mitdan67 Vreu sa deschid un magazin in care sa pot vinde telefoane mobile si accesorii ,.calculatoare si accesori precum in acelasi loc si un service pentru repararea ... (vezi toată discuția)