avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... calitatea de auditor de justitie
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

calitatea de auditor de justitie

in momentul in care esti admis la institut , calitatea de auditor de justie este incompatibila cu exercitare altei profesii?intreb deoarece chiar daca nu imi voi mai exercita in fapt profesia respectiva si voi fi prezenta la cursuri doresc sa imi mearga cartea de munca pentru a-mi face o vechime de un an in firma, din anumite motive pe care nu le mai explic ....Banii pe care ii dau cei de la magistratura au natura unor drepturi salariale sau este o bursa?
chiar nimeni nu poate sa ma ajute si sa imi spuna cum sta treaba cu auditorii de justitie?

>in momentul in care esti admis la institut , calitatea de auditor de justie este incompatibila cu exercitare altei profesii?intreb deoarece chiar daca nu imi voi mai exercita in fapt profesia respectiva si voi fi prezenta la cursuri doresc sa imi mearga cartea de munca pentru a-mi face o vechime de un an in firma, din anumite motive pe care nu le mai explic ....Banii pe care ii dau cei de la magistratura au natura unor drepturi salariale sau este o bursa?


>in momentul in care esti admis la institut , calitatea de auditor de justie este incompatibila cu exercitare altei profesii?intreb deoarece chiar daca nu imi voi mai exercita in fapt profesia respectiva si voi fi prezenta la cursuri doresc sa imi mearga cartea de munca pentru a-mi face o vechime de un an in firma, din anumite motive pe care nu le mai explic ....Banii pe care ii dau cei de la magistratura au natura unor drepturi salariale sau este o bursa?
a, inca o chestiune: incepand de anul acesta (2004), sumele platite auditorilor de justitie au natura unor drepturi salariale (cu impozite, etc.). cred ca, adaugand si aceasta completare, am raspuns intrebarii Dvs..

>in momentul in care esti admis la institut , calitatea de auditor de justie este incompatibila cu exercitare altei profesii?intreb deoarece chiar daca nu imi voi mai exercita in fapt profesia respectiva si voi fi prezenta la cursuri doresc sa imi mearga cartea de munca pentru a-mi face o vechime de un an in firma, din anumite motive pe care nu le mai explic ....Banii pe care ii dau cei de la magistratura au natura unor drepturi salariale sau este o bursa?


>in momentul in care esti admis la institut , calitatea de auditor de justie este incompatibila cu exercitare altei profesii?intreb deoarece chiar daca nu imi voi mai exercita in fapt profesia respectiva si voi fi prezenta la cursuri doresc sa imi mearga cartea de munca pentru a-mi face o vechime de un an in firma, din anumite motive pe care nu le mai explic ....Banii pe care ii dau cei de la magistratura au natura unor drepturi salariale sau este o bursa?
Se lucreaza la un proiect de amendare a Codului Muncii, astfel incat, probabil din luna iuie 2005, vor fi din nou permise conventiile civile, iar cei care intra la INM ar putea sa schimbe contrcatele de munca cu aceste conventii pentru a putea sa-si pastreze vechile locuri de munca "incompatibile".

Alte discuții în legătură

Suspendare din avocatura dupa admiterea in inm souris souris Buna ziua Am o intrebare adresata celor care fie sunt in aceeasi situatie, fie s-au confruntat cu ea in anii trecuti sau celor care stiu pur si ... (vezi toată discuția)
Despre admitere la inm geogeorge geogeorge Buna ziua! Va rog sa ma ajutati,daca puteti,cu niste raspunsuri la urmatoarele intrebari: I. Ce urmeaza in cazul in care un candidat care a sustinut ... (vezi toată discuția)
Procurori ContSters148828 ContSters148828 sunt elev in cls a XII-a in Baia Mare si imi doresc sa ajung procuror.In Baia Mare nu exista \"drept\" la o universitate de stat, doar la particular, ... (vezi toată discuția)