Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratia 392A ,392B
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratia 392A ,392B

Buna
Am si eu o mare rugaminte:se mai depune declaratia 392A respectiv 392B anul acesta?
Pe site-ul ministerului finantelor nu am vazut nici o versiune noua decat cea aferenta anului 2007(decl depusa in 2008 pt anul 2007).
:O
Posibil sa apara un nou ordin pentru depunerea acestei declaratii pentru anul 2008 ... termenul cred ca va fi 01 martie 2009.
Asadar declaratia pe anul 2008 trebuie depusa pana pe 25 februarie 2009 inclusiv. Deocamdata nu sunt programe noi.

Va multumesc mult de tot.
Si carei consecinta nedepunerii acestei declaratii in termen? :sorry::sorry:
amenda 12000 ron