avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Verificare societate din Romania in ROI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Verificare societate din Romania in ROI

Buna seara!
Unde se poate verifica daca o societate din Romania este inregistrata in Registrul Operatorilor Intracomunitari?
Cel mai recent răspuns: vidoqc , utilizator 19:00, 5 August 2013
Fie se solicita autoritatilor fiscale din Romania, fie se poate verifica pe site-ul Comunitatii Europene :

[ link extern ]

[ link extern ] /
-pe situl de la ANAF in partea stinga la "VIES"
multumesc
M-am inregistrat in scopuri de facturare externa de servicii, fara TVA, pentru obtinerea codului de inregistrare intracomunitara. Am obtinut un CIF RO32013963, eliberat la 16.07.2013. La adresa [ link extern ] ?
Buna ziua,

Va rugam sa deschideti un nou topic cu solicitarea dvs, mai ales ca nu se prea intelege care este intrebarea dvs.

Numai bine

Alte discuții în legătură

Servicii it la firma din ue neinscrisa in roi (vies) alexu33 alexu33 Va salut! Prestez servicii IT la diverse persoane fizice si juridice din UE. Eu sunt microintreprindere dar am cod ROI (RO....) si deci sunt inregistrat IN ... (vezi toată discuția)
Declaratie intrastat danastoican danastoican Buna ziua, am facut o achizitie de utilaje valoare 113.000 euro, furnizorul societate cu sediul in Romania, plata in Romania, CIF Austria, trebuie depusa ... (vezi toată discuția)
Servicii intracomunitare - declaratii lunare - confuzie la anaf ? ionut_2005ro ionut_2005ro Buna ziua, Sunt o persoana fizica autorizata inregistrata in registrul operatorilor intracomunitari si inregistrat in scopuri TVA. Sunt inregistrat la ... (vezi toată discuția)