Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Verificare societate din Romania in ROI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Verificare societate din Romania in ROI

Buna seara!
Unde se poate verifica daca o societate din Romania este inregistrata in Registrul Operatorilor Intracomunitari?
Fie se solicita autoritatilor fiscale din Romania, fie se poate verifica pe site-ul Comunitatii Europene :

[ link extern ]

[ link extern ] /
-pe situl de la ANAF in partea stinga la "VIES"
multumesc
M-am inregistrat in scopuri de facturare externa de servicii, fara TVA, pentru obtinerea codului de inregistrare intracomunitara. Am obtinut un CIF RO32013963, eliberat la 16.07.2013. La adresa [ link extern ] ?
Buna ziua,

Va rugam sa deschideti un nou topic cu solicitarea dvs, mai ales ca nu se prea intelege care este intrebarea dvs.

Numai bine