Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Plata arenda in natura 2012
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Plata arenda in natura 2012

In conformitate cu legile in vigoare, incepand cu 2012 plata arendei trebuie sa se faca in natura...pt judetul Braila, coeficientii sunt
BRÃILA
Grâu : 0,67. Pentru celelalte produse agricole cuprinse în contractele de arendă, plata se face în echivalent grâu, în conformitate cu Legea arendei nr. 16/1994. Coeficienţii de conversie: grâu =1; orz = 1,1; porumb = 1,3; floarea soarelui = 0,4; cartofi = 5; sfecla de zahăr = 7.

Daca eu am obtinut 500 kg/ha de porumb , cate kg trebuie sa-i dau taranului si care este formula de calcul in opinia voastra?
Am intrebat institutiile abilitate (fiecare mi-a dat o formula de calculul..diferita una de cealalta), contabilul vine cu o alta formula...logica mea spune altceva. Va multumec pentru raspunsuri!
micu83, utilizator