Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... credit franci elvetieni - libor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

credit franci elvetieni - libor

Buna ziua,
In anul 2007 am contractat un credit de nevoi personale pe 10 ani, fara ipoteca. Moneda este francul elvetian. Ceea ce vreau sa aflu este daca pot sa-mi recuperez o parte din bani datorita scaderii indicelui Libor. Nu am studii in economie, deci nu ma pricep la acesti termeni. Din cate m-am interesat au fost cazuri in care clientii bancilor si-au recuperat bani datorita acestui fapt. Poate ati mai avut clienti care au contractat credite in franci elvetieni in acea perioada si au avut castig de cauza. Va multumesc anticipat
ercar, utilizator