avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie cifra de afaceri 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie cifra de afaceri 2012

Se mai depune declaratia cu cifra de afaceri pt.2012 pt.o firma neplatitoare de TVA?
Cel mai recent răspuns: carmenbn , utilizator 21:09, 7 Ianuarie 2013
Da, formularul 094.
Informatii detaliate despre ce declaratii se vor depune in ianuarie 2013 a puplicat colega pe forum la adresa www.avocatnet.ro/content/for...
Declaratia 094 nu se depune de catre platitorii de TVA?Eu intrebam strict de neplatitori.Multumesc
Pentru neplatitori de tva nu o depuneti. Ce pana anul trecut ati depus-o? A ramas la fel.
Anul trecut nu aveam treaba cu firma respectiva,probabil nu s-a depus nimic,dar in amintirile mele exista o declaratie scrisa in word,prin care declaram CA,mai demult,probabil cand nu exista 094,si ma gandeam ca poate a ramas valabila pt.neplatitori...
Aia era 392 b "Declaratie informativa privind livrarile de bunuri, prestarile de servicii si achizitiile efectuate". Si termenul e pana prin 25 februarie.

Alte discuții în legătură

Declaratia 392 a camicami camicami O societate,platitoare de TVA si de impozit pe profit,care a realizat o cifra de afaceri sub 100000 EUR, venituri obtinute doar din exportul de marfuri ... (vezi toată discuția)
Completare declaratii blueyes1957 blueyes1957 buna ziua as dori sa stiu cum se completeaza declaratiile 094 si 392B multumesc (vezi toată discuția)
Declaratie cifra de afaceri 2009 nistor_maria nistor_maria in ce format se depune decalaratia privind cifra de afaceri si pna in ce data (vezi toată discuția)