Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Declaratie cifra de afaceri 2012
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Declaratie cifra de afaceri 2012

Se mai depune declaratia cu cifra de afaceri pt.2012 pt.o firma neplatitoare de TVA?
Da, formularul 094.
Informatii detaliate despre ce declaratii se vor depune in ianuarie 2013 a puplicat colega pe forum la adresa www.avocatnet.ro/content/for...
Declaratia 094 nu se depune de catre platitorii de TVA?Eu intrebam strict de neplatitori.Multumesc
Pentru neplatitori de tva nu o depuneti. Ce pana anul trecut ati depus-o? A ramas la fel.
Anul trecut nu aveam treaba cu firma respectiva,probabil nu s-a depus nimic,dar in amintirile mele exista o declaratie scrisa in word,prin care declaram CA,mai demult,probabil cand nu exista 094,si ma gandeam ca poate a ramas valabila pt.neplatitori...
Aia era 392 b "Declaratie informativa privind livrarile de bunuri, prestarile de servicii si achizitiile efectuate". Si termenul e pana prin 25 februarie.