avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii S-a oprit impozit pe concediu prenatal.... e ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

S-a oprit impozit pe concediu prenatal.... e corect???? s-a schimbat legea?


Buna ziua, am o nelamurire in legatura cu modul in care a fost calculat concediul prenatal - daca este cineva care ma poate lamuri si pe mine va dau mai multe detalii:
- veniturile pe ultimele 6 luni au fost urmrt:
din luna mai si pana in luna sept. 1133 lei iar in oct. 1052 lei aceasta a fost indemnizatia pentru cresterea copilului
din 25 oct pana in 31 oct. am avut concediu medical pt. ingrijire copil platit cu 147 lei.
iar din 1 noiembrie am intrat in prenatal

prenatalul pe luna noiembrie a fost de 688 net dar pe fluturas apare si impozit retinut in val. de 84 lei
iar pt luna dec. 660 lei
Va rog sa-mi spuneti daca a fost calculat corect. Multumesc!

Citeste mai mult: www.avocatnet.ro/content/for...
Follow us: Avocatnetro on Facebook

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal dupa cic eles eles Buna ziua, am o nelamurire in legatura cu modul in care a fost calculat concediul prenatal - daca este cineva care ma poate lamuri si pe mine va dau mai multe ... (vezi toată discuția)
Firme inactive fifi58 fifi58 care este deosebirea intre firme inactivi , si firme cu activitate este suspendata In oct.2013 am suspendat activitatea si totusi in lista cu firme inactivi ... (vezi toată discuția)
Hotarare pana in 1 martie andrreyutz andrreyutz daca am hotararea irevocabilă pana in 1 martie pot sa iau toti bani sau in rate ? atasez Aceasta prevedere se aplica doar pentru actele administrative ... (vezi toată discuția)