avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 958 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general bilant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

bilant

Buna tuturor...am si eu nevoie de un mic ''ajutor''....as dori sa stiu cine are dreptul de a semna bilantul?:sorry:
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 16:15, 12 Martie 2009
Reprezentantul legal si expertul contabil sau un economist angajat cu CIM.
Semna sau intocmi?
davideg a scris:

Semna sau intocmi?


Atentie a spus:
as dori sa stiu cine are dreptul de a semna bilantul?
Ultima modificare: Marți, 24 Februarie 2009
ContSters42967, utilizator
Multumesc pentru raspuns...doream sa stiu daca eu angajata cu contract de munca pe postul de economist pot semna bilantul firmei...indiferent de Cifra de afaceri...de ex....sau de orice alte criterii..
Cu multa placere. Da ! ...poti semna bilantul contabil.

Alte discuții în legătură

Bilant Ipra Ipra Economist angajat cu carte de munca ,.membru ceccar ca contabil autorizat, poate semna bilantul unei societati care are cifra de afaceri mai mare de 35000 ... (vezi toată discuția)
Economist?? claudiaP claudiaP Buna seara! Spuneti-mi, va rog, cum ar fi corect sa incadrez un economist, fiindca la Cor regasesc multe , numai economist nu. Raspunde de evidenta ... (vezi toată discuția)
Pot semna bilantul pe 2010??? denisa2011 denisa2011 Buna ziua!Am studii superioare (si master) in domeniul economiei pot semna un bilant la o SC cu o cifra de afaceri peste 35.000 euro daca am contract ... (vezi toată discuția)