Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Talharie - posibilitate primire pedeapsa cu suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Talharie - posibilitate primire pedeapsa cu suspendare

buna seara, as avea o antrebare pt o talharie in banda organizata comisa de un minor fara antecedente penale poate fi pedepsit doar cu suspendare|?
multumesc anticipat astept raspuns
Ce varsta avea minorul la data savarsirii faptei?
minorul are 17 ani
Daca in cauza se retin circumatante atenuante in favoare minorului, acesta recunoaste fapta savarsita de el, participa la recuperarea prejudiciului, face probe temeinice pe individualizarea pedepsei, caracterizari etc, cred ca poate primi o pedeapsa cu suspendare.
Este arestat preventiv?
nu este arestat dosarul a ajuns la parchet iar noi nu am primit nimic de la parchet multumesc pentru raspunsuri
Va puteti interesa la parchet de stadiul dosarului, fie dupa numarul acestuia, daca il cunoasteti, fie dupa numele persoanei implicate.