Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare la firma din Ungaria si locul muncii Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare la firma din Ungaria si locul muncii Romania

Buna ziua,

Am semnat un contract de munca cu o firma din Ungaria dar locul desfasurari activitatii este Romania.
Angajatorul mi-a cerut doua acte cre trebuie emise de doua iinstitutii ale statului Roman si anume:
1. Certificat de rezidenta fiscala
2. Documentul portabil (formularul) A1.

Certificatul se elibereaza foarte usor, dar pentru speza mea cei de la casa de pensi nu stiu cum trebuie sa procedeze. Au avut de aface doar cu firme care au solicitat acest formular. Am inteles de la Casa de Pensii din Cluj , deoarece aici sunt domiciliat), ca acest document se depun actele la bucuresti si tot de acolo se ridica PERSONAL.

Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu anumite indrumari sau informatii, v-as fi foarte recunoscator.

Multumesc anticipat
Keszeg Szilard
szilardkeszeg, utilizator