avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare la firma din Ungaria si locul muncii Romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare la firma din Ungaria si locul muncii Romania

Buna ziua,

Am semnat un contract de munca cu o firma din Ungaria dar locul desfasurari activitatii este Romania.
Angajatorul mi-a cerut doua acte cre trebuie emise de doua iinstitutii ale statului Roman si anume:
1. Certificat de rezidenta fiscala
2. Documentul portabil (formularul) A1.

Certificatul se elibereaza foarte usor, dar pentru speza mea cei de la casa de pensi nu stiu cum trebuie sa procedeze. Au avut de aface doar cu firme care au solicitat acest formular. Am inteles de la Casa de Pensii din Cluj , deoarece aici sunt domiciliat), ca acest document se depun actele la bucuresti si tot de acolo se ridica PERSONAL.

Va rog frumos daca ma puteti ajuta cu anumite indrumari sau informatii, v-as fi foarte recunoscator.

Multumesc anticipat
Keszeg Szilard
Ultima modificare: Joi, 9 Mai 2013
szilardkeszeg, utilizator

Alte discuții în legătură

Angajare in strainatate szilardkeszeg szilardkeszeg Buna ziua, Ma numesc Keszeg Szilard si sunt din Cluj. Am semnat un contract de munca cu o firma din Ungaria, firma care nu are sediu sau punct de lucru in ... (vezi toată discuția)
Scutire cass pe chirii daneliuc daneliuc am rezidenta in Italia si am asigurare medicala in Italia dovedita cu un card [tessera sanitaria]. Este aceasta documentul portabil cerut de ANAF prin ord ... (vezi toată discuția)
Pfa nou infiintat lenutam lenutam Buna ziua In legatura cu un PFA nou infiintat, ca sa lucrez in UE, ce formulare imi trebuie.am inteles ca formularul E111 si E101. de unde le pot procura si ... (vezi toată discuția)