Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Completare in D112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Completare in D112

Buna ziua,

Avem o salariata care in luna mai are 10 zile lucrate cu 8 ore si 11 zile vor fi lucrate cu 4 ore(s-a modificat CIM din norma intreaga in partial 4 ore).Cum se opereaza in D112

george-neagu, moderator
Buna ziua,
Exact cum ati facut statl de plata, adica veti crea de doua ori persoana cu normele aferente si salariile aferente.
Verificati cu programul de verificare si apoi transmiteti online declaratia.
Am testat si imi da eroare, spune ca acelasi cnp are 2 inregistari in aceeasi sectiune.
(sectiunea A ptr ca este salariat)
Hmm, pe undeva este logic.
Statul de plata cum l-ati intocmit, avand in vedere ca sunt doua tipuri de norma intr-o luna.
dianna, utilizator
Statul de plata este exact cum am precizat mai sus, 10 zile cu 8 ore si 11 zile cu 4 ore.
Am facut un artificiu....am lasat norma tot 8 ore , nr zile total din luna iar la ore lucrate am trecut exact 80 ore+44 ore = 124 ore si nu mi-a dat eroare la validare.