avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... DESPRE OG 30/2011 privind esalonarea la plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

DESPRE OG 30/2011 privind esalonarea la plata

Buna ziua
Sunt PFA, n-am platit contributia la CASMB si de la 1 iulie 2012 mi s-au transferat obligatiile principale si accesoriile la ANAF.
Pot beneficia de prevederile OG 30/2011 privind esalonarea la plata a obligatiilor principale, urmand ca , in conditia respectarii graficului de esalonare, sa mi se anuleze penalitatile si sa se reduca 50% din majorari? Am principalul de circa 4000ron si accesoriile de 6000ron.
Care sunt pasii de urmat pentru a beneficia de aceasta facilitate?
Pe perioada esalonarii cresc in continuare accesoriile datorate sumelor inca neplatite?
multumesc mult

Alte discuții în legătură

Esalonare la plata stefaniamunteanu stefaniamunteanu In urma unui control fiscal ]ncheiat in 2012, la o societatae s-a stabilit o anumita suma de plata, suma formata din TVA, impozit pe dividente, majorari de ... (vezi toată discuția)
Plata restante cass jack electro jack electro Am lichidat PFA in 2014. Am primit acum de la ANAF o somatie pt.plata obligatiilor restante accesorii pe perioada 2008-2010 preluate de la CASMB in 2012, ... (vezi toată discuția)
Asigurare medicala pt o persoana fara venituri tudor5200 tudor5200 Potrivit Legii 95/2006, pentru a beneficia de serviciile medicale oferite de stat o persoana trebuie sa se asigure in sistemul de sanatate. Daca nu are nici un ... (vezi toată discuția)