avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Noul cod penal pt inselaciune si talharie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Noul cod penal pt inselaciune si talharie

Buna ziua.
Ce se schimba dupa noul cod penal pentru cineva condamnat pentru inselaciune si punere in circulatie de valori falsificate ? Faptele au fost facute in timpul executarii unei pedepse cu suspendare pentru talharie. A fost incarcerat pe 30 noiembrie 2013, deci are executate doar 2 luni.
Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Noul cod penal Vioricamiron Vioricamiron Buna ziua. Este adevarat ca daca se aproba noul cod penal, celor care au avut condamnare cu suspendare li se anuleaza respectiva condamnare? . Cumnatul meu ... (vezi toată discuția)
Noul cod penal Vioricamiron Vioricamiron Buna ziua. Stiti cumva care e stadiul aprobarii noului Cod Penal? Ma intereseaza informatii referitoare la legea gratierii. Cumnatul meu este condamnat la 4 ... (vezi toată discuția)
Beneficii in inchisoare Alexandramv Alexandramv Buna ziua! As avea si eu o intrebare in legatura cu problema unui prieten. Acesta a fost condamnat initial la 5 ani de inchisoare pentru falsificare de moneda ... (vezi toată discuția)