avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1041 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vanzare casa construita pe teren concesionat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vanzare casa construita pe teren concesionat

As vrea sa stiu in ce conditii pot sa vand o casa construita pe teren concesionat de la Primarie.
-in 2010 am concesionat un teren de la Primarie(terenul este concesionat pe durata vietii constructiei - cf contract concesiune)
-in prezent casa este construita la rosu

Alte discuții în legătură

Teren in concesiune adryanoo_boy adryanoo_boy In anul 2011 am inceput constructia unei case pe un teren concesionat de primaria unei localitati. Pretul concesiunii a fost de 894 lei/an +rata inflatiei , ... (vezi toată discuția)
Teren concesionat orelly orelly Buna ziua, ma poate ajuta cineva, doresc sa cumpar un teren concesionat de la o persoana fizica care a participat la licitatie in 2002, si sunt curios daca imi ... (vezi toată discuția)
Vreau sa cumpar pamantul cu tot cu casa f_dumi f_dumi as vrea sa cumpar un teren cu tot cu casa.acest teren este concesionat pe 49 de ani. ce impica acest lucru? voi fi propietar pe acest teren cu tot cu ... (vezi toată discuția)