Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii societati comerciale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii societati comerciale

Sunt in curs de infiintare al unui S.R.L. cu obiect de activitate principal cod CAEN 4711 - comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun. Imi trebuie autorizatie de functionare de la primaria sector 1 (magazinul se afla la adresa unde este sediul social al societatii - contract de comodat) ? Ce acte sunt necesare si ce taxe trebuiesc platite ?
De asemenea am ca obiect secundar de activitate comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, bauturi si tutun (vinuri, apa minerala, sucuri) - cod CAEN 4639, imi trebuie atestat de comercializare bauturi eliberat de autoritatile vamale, chiar daca obiectul de activitate cod 4639 nu este obiect principal de activitate ? Ce acte sunt necesare si ce taxe trebuiesc platite ? Multumesc !
DanelS, utilizator