Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto, recuperare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto, recuperare

buna ziua! Cum se procedeaza cu recuperarea taxei auto? cum se actioneaza in instanta?
In primul rand trebuie sa fie indeplinite anumite conditii pentru ca actiunea dvs. ptr. recuperarea taxei auto sa aiba succes in instanta! De aceea, trebuie oferite mai multe informatii despre cazul dvs: cand ati luat auto, de unde ati luat auto (tara sau stat membru), ce fel de Euro este masina! Cat ati platit ca si "taxa auto"? "Taxa auto" este timbru de mediu, taxa pentru emisii poluate etc?
auto a fost cumparat in 2012 din romania (inscris) , euro 2, taxa 6250 ron , taxa este timbru de mediu. taxa a fost platita aprilie 2014!
De ce a fost inscris auto in 2012 si platit timbrul de mediu abia in aprilie 2014?
scuze ,ma refeream ca masina am cumparat o cu nr de romania
Deci ati cumparat auto din Romania?