avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxa auto, recuperare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxa auto, recuperare

buna ziua! Cum se procedeaza cu recuperarea taxei auto? cum se actioneaza in instanta?
Cel mai recent răspuns: DlGoe , utilizator 18:11, 22 Aprilie 2014
In primul rand trebuie sa fie indeplinite anumite conditii pentru ca actiunea dvs. ptr. recuperarea taxei auto sa aiba succes in instanta! De aceea, trebuie oferite mai multe informatii despre cazul dvs: cand ati luat auto, de unde ati luat auto (tara sau stat membru), ce fel de Euro este masina! Cat ati platit ca si "taxa auto"? "Taxa auto" este timbru de mediu, taxa pentru emisii poluate etc?
auto a fost cumparat in 2012 din romania (inscris) , euro 2, taxa 6250 ron , taxa este timbru de mediu. taxa a fost platita aprilie 2014!
De ce a fost inscris auto in 2012 si platit timbrul de mediu abia in aprilie 2014?
scuze ,ma refeream ca masina am cumparat o cu nr de romania
Deci ati cumparat auto din Romania?

Alte discuții în legătură

Taxa auto 2014 Ionutsro Ionutsro Bună ziua, doresc să știu dacă plătesc taxa pana în data de 15 martie 2014 și îi voi da în judecată o sa am câștig de cauza? (știu ... (vezi toată discuția)
Taxa auto 2010. primim toti banii sau doar in rate? adicxu adicxu Buna ziua.Am platit taxa in 2009 si 2010.Am dat in judecata in 2012 ,si abia in 5 noiembrie 2013 am primit de la Curtea de apel.Ulterior a mai trebui sa merg ... (vezi toată discuția)
Recuperarea taxa auto 2012 Mario70 Mario70 Pentru a-mi putea recupera taxa auto platita pe data de 20 ianuarie 2012,am recurs la a da in judecata statul.Eu am platit in perioada respectiva taxa auto cu ... (vezi toată discuția)