Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM la nivel de ramura electrotehnica, electronica, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM la nivel de ramura electrotehnica, electronica, mecanica fina, utilaje si aparare

Buna ziua,

CCM la nivel de ramura electrtehnica, electronica, mecanica fina, utilaje si aparare este incheiat noiembrie 2010-noiembrie 2014 mai este valabil?
CCM-ul invocat de dvs este inca in vigoare pana 10.11.2014.
multumesc! Chiar daca SA-ul are capital privat? CCM-ul se incheie pe 2 ani, daca nu se mai prelungeste, se face act aditional la CCM daca se doreste sa se treaca altceva? sau se merge asa 2 ani?
La incheierea termenului pentru care a fost incheiat acest ccm , se va incheia un alt c.c.m. potrivit Legii nr.62/2011.

Daca se doreste a se aduce modificari la clauzele c.c.m. se va incheia , in acest sens, acte aditionale la c.c.m.
Corect, dar trebuie sa ma supun CCM ramura?
Pana la expirarea acestuia , angajatorul are obligatia de a acorda drepturile prevazute in acest c.c.cm.