avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca ai cazier cu suspendare 1an si 3 ani reabilitare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca ai cazier cu suspendare 1an si 3 ani reabilitare este valabila si in Germania ?

Buna ziua , am rugamintea sa ma ajutati , Mai exact eu am fost condamnat cu suspendare la 1 an si 3 ani reabilitare, urmeaza sa platesc cheltuieli de judecata 2600lei, In momentul de fata vreau sa plec in afara tarii , mai exact daca ma opreste politia si ma controleaza apare suspendarea sau cazierul din Romania ?
Mentionez ca nu am restrictie de a parasii tara sau altfel de restrictie
Daca faci acolo ceva doamne feereste se ia in considerare aici cu suspenarea ?

EU merg sa cant pe strada la un control sau altceva . ce mi se poate intmpla ? ce poate sa imi faca politia daca cant pe strada ? este infractiune sau altceva ?
imi este frica sa nu se aplice ce fac acolo cu ce am aici ,
nu stiu ce sa va inmpla cu mine, Astept raspuns , VA MULTUMESC FRUMOS !

Alte discuții în legătură

Cantatul pe strada sau la terase si grdini in germania ,elvetia etc u.e constituie infractiune ? lexxxx lexxxx Buna seara , am rugamintea sa ma ajutati ca Raspunsul dvs depinde de viitorul meu, eu prin anumite incojurari am ajuns sa primesc codamnare cu ... (vezi toată discuția)
Accident rutier grav razvandrumea razvandrumea Buna ziua!Acum aproape 3 ani am avut un accident rutier in care eu am fost vinovat ,lovind o persoana pe trecerea de pietoni.Persoana s-a ales cu mai multe ... (vezi toată discuția)
Restrictii dupa eliberare conditionata? id_store id_store Ce restrictii are o persoana dupa eliberarea conditionata? Poate pleca spre exemlu, sa lucreze in strainatate? (vezi toată discuția)