Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj dupa indemnizatie CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj dupa indemnizatie CCC

Buna ziua mai sunt in prenatal pana pe 3 octombrie 2014 dupa care seful meu vrea sa imi incheie contractul pe perioada nedeterminata...pot sa beneficiez de somaj dupa indemnizatie?
vreau doar sa stiu daca se poate lua somaj dupa indemnizatie deoarece am niste probleme cu copilul si as mai sta alaturi de el cateva luni
Trebuie sa intrati in somaj inainte de intrarea in CCC, intrucat pe durata CCC plata indemnizatiei de somaj este suspendata, urmand a se relua la terminarea CCC.

Detalii gasiti si aici:
www.avocatnet.ro/content/for...
Sunteti in concediu de maternitate (126 de zile = sarcina si lauzie = prenatal si postnatal) sau in concediu crestere copil (CCC) pana la varsta de 1 an sau 2 ani?
montemonte70 a scris:

Buna ziua mai sunt in prenatal pana pe 3 octombrie 2014 ....

Din acest mesaj reiese ca se afla in concediu de maternitate ...:)
Cornel Vasile, Consilier juridic
sunt in concediu de crestere a copilului pana la 2 ani