avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 601 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... POSDRU: 4 noi linii de finantare supuse consultarii ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

POSDRU: 4 noi linii de finantare supuse consultarii publice!

10 noiembrie 2014
AM POSDRU a publicat ieri, 9 noiembrie 2014, spre consultare, Ghidurile – Conditii Specifice pentru 4 noi linii de finantare:
- Cererea de propuneri de proiecte „Prevenirea si corectarea fenomenului de parasire timpurie a scolii” finantata din DMI 2.2
- Cererea de propuneri de proiecte „Formare profesionala continua pentru angajati” finantata din DMI 2.3
- Cererea de propuneri de proiecte „Masuri active de ocupare pentru zone foste industrializate” finantata din DMI 5.1
- Cererea de propuneri de proiecte „Masuri active de ocupare pentru zone foste industrializate in mediul rural” finantata din DMI 5.2

Cererile de propuneri de proiecte mentionate mai sus fac parte dintr-un pachet de interventii adresate in special zonelor foste industrializate.

Propunerile, sugestiile si opiniile privind imbunatatirea acestor documente pot fi transmise pana la 13.11.2014, ora 12:00, la adresa de e-mail: consultareGSCS@fonduri-ue.ro.

Sursa: AM POSDRU

Alte discuții în legătură

Posdru: ghidurile pentru 3 linii de granturi neanuntate pana acum, publicate spre consultare! Daniela Bolog Daniela Bolog 5 noiembrie 2012 AMPOSDRU a publicat spre consultare Schitele Ghidurilor Solicitantului – Conditii Specifice pentru Cererile de propuneri de proiecte ... (vezi toată discuția)
Posdru: ghidurile pentru 5 linii de finantare, publicate azi spre consultare! Daniela Bolog Daniela Bolog 18 iulie 2014 AM POSDRU a publicat spre consultare azi, 18 iulie, schitele Ghidului Solicitantului - Conditii Specifice pentru 5 linii de finantare: DMI ... (vezi toată discuția)
Ghidul in varianta finala pentru schema de garantie pentru tineri din cadrul posdru. linia se deschide pe 19 iunie! Daniela Bolog Daniela Bolog 04 iunie 2013 Organismul Intermediar Regional pentru POSDRU Bucuresti-Ilfov a publicat astazi, 4 iunie 2013, Ghidul Solicitantului – Conditii ... (vezi toată discuția)