avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1238 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392/B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392/B

Buna Ziua

Am o intreprindere individuala si trebuie sa completez decalaratia 392/B, dar nu stiu exact cum sa completez, Am vanzari numai cu bon fiscal , nu stiu ce scriu pe rubrica
Livrari de bunuri si prestari de servicii catre:
1. Persoane inregistrate in scopuri TVA............?
2. Persoane neinregistrate in scopuri de TVA.........?
Multumesc

Ultima modificare: Vineri, 2 Ianuarie 2015
imike, utilizator
Cel mai recent răspuns: imike , utilizator 09:05, 7 Ianuarie 2015
Daca la bonurile fiscale nu v-a cerut nimeni factura sau sa treceti C.U.I/C.I.F. pe bon, atunci ii considerati pe toti neplatitori de T.V.A.
In cazul in care s-a emis factura?
In cazul in care s-a emis factura se identifica clientul daca este sau nu platitor de T.V.A. si se trece in rubrica aferenta.
Multumesc foarte mult
Buna Ziua

La intochmirea declaratia 392 cum sa introduc valoarele ? rotunjite sau zecimale?
Ultima modificare: Marți, 6 Ianuarie 2015
imike, utilizator

Alte discuții în legătură

Declaratie 392 b chiden chiden DACA NU SUNT PLATITOR TVA ,SUNT OBLIGAT SA DEPUN DECLARATIA 392. (vezi toată discuția)
Declaratia 392 b cris_cris08 cris_cris08 Buna ziua, As vrea sa stiu daca pentru completarea declaratiei 392 B iau in calcul doar achizitiile pe baza de factura sau si cele pe baza de bon fiscal ... (vezi toată discuția)
Declaratia 392 misaaa misaaa am nevoie de o lamurire si anume: - sunt P.F.A. la norma de venit, neplatitor de TVA in Romania(am cod fiscal fara RO) - inregistrat in R.O.I., inregistrat ... (vezi toată discuția)