Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392/B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392/B

Buna Ziua

Am o intreprindere individuala si trebuie sa completez decalaratia 392/B, dar nu stiu exact cum sa completez, Am vanzari numai cu bon fiscal , nu stiu ce scriu pe rubrica
Livrari de bunuri si prestari de servicii catre:
1. Persoane inregistrate in scopuri TVA............?
2. Persoane neinregistrate in scopuri de TVA.........?
Multumesc

imike, utilizator
Daca la bonurile fiscale nu v-a cerut nimeni factura sau sa treceti C.U.I/C.I.F. pe bon, atunci ii considerati pe toti neplatitori de T.V.A.
In cazul in care s-a emis factura?
In cazul in care s-a emis factura se identifica clientul daca este sau nu platitor de T.V.A. si se trece in rubrica aferenta.
Multumesc foarte mult
Buna Ziua

La intochmirea declaratia 392 cum sa introduc valoarele ? rotunjite sau zecimale?
imike, utilizator