Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Certificat producator sau atestat de producator
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Certificat producator sau atestat de producator

Am inteles ca nu se mai acordaa certificat producator ci numai atestat de producator, dar inca nu se cunoaste metodologia de aplicare.
In lege este : ""Atestatul de producator se elibereaza de catre primar in termen de 5 zile lucratoare de la data solicitarii, cu avizul consultativ al structurilor asociative profesionale/patronale/sindicale din agricultura, dupa caz, constituite potrivit legii si organizate la nivel local si judetean, care se inregistreaza la primariile comunelor, oraselor, municipiilor sau ale sectoarelor municipiului Bucuresti si care nominalizeaza cel putin un reprezentant in acest scop."".

In judetul Salaj unde este un astfel de "structurilor asociative profesionale/patronale/sindicale din agricultura " ?

P.S Si nu in ultimul rand cat ne costa un astfel de atestat ?
silster, utilizator