avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1056 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Foaie de varsamant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Foaie de varsamant

Am rate la o banca. când plătesc rata mi se dă copie după Foaia de vărsământ.
Am înțeles că aceasta ține loc de chitanță, iar în cazul acesteia celui care plătește i se dă originalul.
Întrebarea mea este: de ce nu primesc exemplarul 1 (originalul) al Foii de vărsământ?
Am făcut sesizare la acea bancă din martie, în 17 aprilie mi-au răspuns că ”solicitarea mea necesită timp suplimentar de analiză”. De atunci nici un răspuns.
Casiera de la bancă nu a putut să-mi dea lămurire, motivând că aceasta este politica băncii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Am căutat pe net, nu am găsit nici o informație în acest sens.
Mă poate lămuri cineva?
Vă mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Recuperare creanta fara inscrisuri doveditoare carmenbn carmenbn Buna ziua.Am urmatoarea problema:o prietena a facut un credit la banca si am convenit sa o ajut platindu-i rata atunci cand ea nu avea bani,sub forma de ... (vezi toată discuția)
Cum se justifica banii predati? ... alina_f alina_f Buna ziua, O firma are activitate (prestari servicii) si in alta localitate fata de sediu, fara a avea punct de lucru (are luat in chirie un spatiu). Unul ... (vezi toată discuția)
Contractul de creditare societate Buna ziua, Contractul de creditare societate, se inregistreaza in registrul de casa? Am nevoie de aceasta informatie din motivul urmator: - tin ... (vezi toată discuția)