Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Poate fi un preot director de unitate scolara de stat?
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Poate fi un preot director de unitate scolara de stat?

Buna ziua,
Se poate ca un preot sa aiba functia de director sau de director adjunct in in invatamantul de stat?
Ma gandesc ca asta ar insemna sa munceasca 20 de ore pe zi daca are si jumatate de norma ca profesor de religie.
Cumul de norme: norma zilnica de 8 ore ca preot, norma de 8 ore ca director plus minim jumatate de norma ca profesor care preda religia.
Multumesc pentru raspunsuri!
radu_nicu, utilizator