Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Contopire pedepse
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Contopire pedepse

Buna ziua va rog sa ma ajutati cu o prob ,am avut o altercatie din care am primit 1000 lei amenda de la parchet pt loviri si alte violente dupa care s-a formulat plangere impotriva solutiei ,s-a repus cauza pe rol si am primit 3 luni cu suspendare am facut dar recursul a fost respins deoarece in cazier am si amenda data de parchet ,deci am primit 2 pedepse pt o fapta .Ce pot face?
Ce spuneti e complet lipsit de sens, incercati sa reformulati.
Deci pt o fapta am primit 2 pedepse si amenda de la parchet si 3 luni cu suspendare ce pot face in acest caz
Solutia nu a ramas definitiva, a fost atacata, de altfel, nu cred ca ati platit amenda.
solutia de condamnare a ramas definitiva ,dar cand am facut recurs in fisa de cazier mi-a aparut si amenda data de parchet ,si din acest motiv mi-a fost respins recursul .Deci pt o fapta am primit 2 pedepse ce pot face acuma pot da statul in judecata
ma poate ajuta cineva cu un rasp la intrebarea mea