avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1873 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii ANAF -2016 pentru B.I.A.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii ANAF -2016 pentru B.I.A.

buna seara,
Imi puteti spune ce declaratii trebuie sa depun pe 2016 daca detin un birou individual de arhitectura (profesie liberala) ? Anul trecut, la infiintare, am depus 070 si 220.
in ce conditii se depun 600 si 392b ? sunt obligatorii pentru toate birourile?
daca am sediul la domiciliu , prin ctr. de comodat, trebuie sa angajez un evaluator pentru a stabili impozitul la casa?

multumesc anticipat pentru raspunsuri

Alte discuții în legătură

Taxe anaf birou individual de arhitectura anamaria_ursache anamaria_ursache buna seara, Imi puteti spune ce declaratii trebuie sa depun pe 2016 daca detin un birou individual de arhitectura (profesie liberala) ? Anul trecut, la ... (vezi toată discuția)
Unde se depune declaratia 220 pentru pfa? ContSters87428 ContSters87428 Buna ziua, Tocmai mi-am inregistrat PFA la Registrul Comertului in judetul Dolj. Domiciliul este in Bals(Olt) dar stau cu chirie in Craiova(Dolj) si tot ... (vezi toată discuția)
Declaratii anaf pentru pfa Silvasanu Silvasanu Buna ziua, Sunt PFA din 17.04.2012 iar acum la inceput de an ce declaratii trebuie sa depun la Finante? Declaratiile 200, 220, 070? Categoria de venit este ... (vezi toată discuția)