Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Firma desfiintata. Cum aflu unde are arhiva pentru a ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Firma desfiintata. Cum aflu unde are arhiva pentru a obtine documente necesare pensionarii?

Buna seara
As dori sa aflu de unde obtin o adeverinta privind vechimea in munca, necesara la dosarul de pensionare, daca firma respectiva si-a incetat activitatea prin 2012?
Va multumesc
Puteti incerca la :
- Directia Judeteana a Arhivelor Nationale in raza careia acel angajator a avut sediul social
sau
- sa gasiti lichidatorul judiciar al societatii respective.

Despre ce societate este vorba si ce perioada ?
Am lucrat la CFR antepriza construcții brigada reparații linii in perioada aprilie la regionala de caii ferate Brașov
1987 pana în anul 1989. Vă mulțumesc
Maioru Viorel, utilizator

AM LUCRAT LA ENERGO REPARATII BUCURESTI, DERESC ADEVERINTE PENTRU SPOR DE NOAPTE SI SALARIILE BRUTE, MA NUMESC STAN MARIAN.
Aici o gasiti
[ link extern ] /
Buna ziua.Am lucrat in orasul Campulung Moldovenesc la un chiosc de ziare apartinand de firma Rodipet Suceava in anul 2008 si din pacate mi-am pierdut cartea de munca.Cum pot obtine documentele in vederea pensionarii.
salvari, utilizator