avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1700 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Impozit pe venitul din salarii in strainatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Impozit pe venitul din salarii in strainatate

Buna ziua,

Obtin venituri din salarii in strainatate fiind angajat al unei companii care nu are rezidenta fiscala in Romania. Am obligatia de a declara la fisc aceste venituri si de a plati impozit pe venit?
Va multumesc anticipat.

Cu stima,
Cristi Dumitru

Alte discuții în legătură

Obligatii fiscale pentru un cetatean roman, rezident in eau tmisulica tmisulica Buna ziua, Numele meu este Adrian si as avea si eu o intrebare. Studiez de cateva zile pe net si incerc sa gasesc raspunsul la o intrebare nu usoara dupa ... (vezi toată discuția)
Dubla impunere ASOCIATIE PROPRIETARI ASOCIATIE PROPRIETARI Buna ziua, Fratele meu este angajatul unei soc. din Malta, cu contract pe 12 luni. Imi puteti spune va rog daca trebuie declarat la fisc plata impozitului ... (vezi toată discuția)
Impozit salariu obtinut din strainatate void void Am infiintat de curand o companie in statele unite, impreuna cu un partener american. Aceasta companie urmeaza sa imi plateasca un salariu. Trebuie sa merg sa ... (vezi toată discuția)