avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1059 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cum inchid un SRL-D cu venituri 0
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cum inchid un SRL-D cu venituri 0

Buna ziua,

Am un SRL-D deschis in luna aprilie a anului trecut. Are 0 angajati si 0 venituri declarate. As vrea sa il inchid dar fara sa platesc taxa de inchidere. Exista vreo lege prin care intra automat in insolventa daca nu inregistreaza venituri?

Multumesc.

Alte discuții în legătură

Pfa fara activitate Anaarepere Anaarepere Buna ziua! Detin un PFA dar as vrea sa renunt la contractele pe care le am in momentul acesta si o perioada sa nu mai am activitate pe el. Este posibil sa il ... (vezi toată discuția)
Inchidere societate cu datorii ana28b ana28b Va rog mult sa ma ajutati cu catvea sfaturi daca se poate. Am o societate cu activitatea suspendata. Societatea are un credit un banca, o restanta de 200 de ... (vezi toată discuția)
Plata cass online. IrinaFloyd IrinaFloyd Buna ziua. Sotul meu inregistreaza venituri fiscalizate si ar dori sa plătească CAS online. Care este procedura? Este posibil in baza declaratiei unice sa se ... (vezi toată discuția)