avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 394 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate initiativa - Consiliul Local
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

initiativa - Consiliul Local

As dori sa aduc in fata consiliului local o initiativa prin care sa suportam din bugetul local al primariei contravaloarea caietelor speciale necesare invatamantului primar . Am observat ca au existat asemenea initiative (primaria Giurgiu ) dar s-au concentrat doar asupra persoanelor aflate la nivelul de saracie severa .
Va rog sa imi comunicati daca acest demers are suport legal

Alte discuții în legătură

Un consilier local poate propune infiintarea unui nou compartiment in cadrul primariei? MARCEL MOLNAR MARCEL MOLNAR doresc sa ma lamuresc daca un consilier local , poate propune si initia un proiect de hotarire, pentru infiintarea unui compartiment nou , ce nu exista in ... (vezi toată discuția)
Contestaþie privind legalitatea hotãrârii consiliului local al comunei priponeºti nr.4 din 21.02.2014 manole silviu manole silviu Buna seara, Va rog sa imi spuneti daca in urma precizarilor facute mai jos, Hotararea de Consiliu va fi modificata... Subsemnatul Manole Silviu, domiciliat ... (vezi toată discuția)
Finantari nerambursabile din bugetele locale pentru ong-uri. Pro-Ghioroc Pro-Ghioroc Bună ziua, vă rog să îmi spuneți care este legea care spune că primăriile pot acorda buget pentru activitățile Ongurilor. Sub ce formă trebuie să ... (vezi toată discuția)