Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cum inregistrez un lesing financiar (auto)
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cum inregistrez un lesing financiar (auto)

Buna seara. Va rog ,ajutati-ma sa inregistrez un lesing financiar (auto) .Cum procedez in situatia in care 10 rate din cele 60 au fost platite pe o Intr. Individ.,iar restul se vor achita pe un SRL? Intr. individ. si-a suspendat activit.,iar lesingul a fost preluat de societate.Va multumesc din suflet.Societatea nu este platitoare de TVA. Cum inreg. TVA platit ,care este cursul (cel de la data incheierii contr. de leasing sau cel de la data preluarii pe societate?)
george-neagu, moderator