avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Refinantare Prima Casa
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Refinantare Prima Casa

Buna ziua,
Ma intereseaza daca as putea sa refinantez un Credit Prima Casa obtinut in noiembrie 2011 - avand in vedere ca s-au implinit cei 5 ani prevazuti de Lege ptr interdictia de instrainare? Am auzit pe cineva ca ar fi incercat refinantarea si Fondul de Garantare ar fi respins cererea. Exista vreo modificare legislativa care sa impiedice refinantarea, daca da cum ma poate influenta pe mine care am facut creditul acum 5 ani? Va multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Vanzare apartament luat prin programul prima casa euggen23 euggen23 Buna ziua tuturor, am o nelamurire in caz ca ma pueti ajuta. Prin februarie-martie 2010 am cumparat un apartament prin prima casa, iar acum as ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament cumparat prin prima casa Daniela_83 Daniela_83 Buna ziua tuturor, Am cumparat in ianuarie 2011 un apartament prin programul Prima Casa. Pentru ca eu si prietenul meu nu eram casatoriti, el nu a putut fi ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am un apartament achiziționat prin credit ipotecar ... stefanmcm10 stefanmcm10 Buna ziua. Am un apartament achiziționat prin credit ipotecar Prima Casa. Conform regulilor acestuietip de credit, apartamentul se poate înstrăina foar ... (vezi toată discuția)