Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Acoolemie mare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Acoolemie mare

In data de 5 noiembrie 2016 am fost oprit de un echipaj de politie. Am suflat in alcooletest si a iesit 1,3mg in aerul expirat. Am fost dus la spital si mi s-a recoltat sange. Rezultatul la sange inca nu a venit, dar din cate am inteles o sa fie peste 2 la mie. Mi-e frica sa nu fac puscrie. Ce sanse am sa primesc cu suspendare si daca o sa mai vad vreodata permisul. Va multumesc
Nu veti face puscarie, daca veti fi condamnat permisul se anuleaza.
Deci sa inteleg ca voi primi inchisoare cu suspendare si anularea permisului, dar nu pe viata?
E posibila si o solutie de amanare a aplicarii pedepsei, situatie in care nu se anuleaza permisul
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Nu inteleg ce inseamna amanare a aplicarii pedepsei. Scuzati-ma ca sunt insistent dar e in joc soarta familiei mele, eu fiind intretinator de familie
Va trebui să vă faceți o apărare eficientă. Părerea mea este că vi se va aplica o pedeapsă sau o măsură, dar consecințele nu vor fi atât de grave ca și fapta dvs.