avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 608 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... abuz - racordare la reteaua de gaze fara acordul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

abuz - racordare la reteaua de gaze fara acordul proprietarului

Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , am adus o echipa de meseriasi care au sapat pe sub asfalt am cumparat teava protectoare pentru teava de gaze plus ca am platit 120 ron pe metru de teava, In fine cheltuieli in plus . Acum cateva luni vecinul meu si_a bagat si el gaze .Eu nu stiam de acest lucru pentru ca nu eram la acel domiciliu) ., iar domnul inginer a decis ca nu trebuie sa mi sa ceara acordul ca sa se branseze la teava pe care eu am platito , iar beneficiarul nu a binevoit sa ma informeze Eu am platit o suma frumusica ca sa pot traversa gazele pe partea mea si se pare ca acum cine vrea poate beneficia de aceasta facilitate si anume sa mi_o traga , scuzatimi expresia. Ce pot face ? pe cina sa trag la raspundere ? Au voie?
P.S, Inginerul respectiv la bransat inainte sa aiba proiectul , Acum din pacate nu pot dovedii dar a mai facut astfel de lucruri si crecd ca pot demonstra. Mai egzact o sa gasesc un bransament care nu are inca proiectul facut .Va rlog ajutatima sa_mi pot face dreptate .

Alte discuții în legătură

Abuz ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)
Abuz ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)
Abuz ionitadaniel ionitadaniel Sunt foarte indignat . prin 2009 m_am racordat la reteaua de gaze . atunci mi sa spus ca eu trebuie sa fac travefrsarea conductei , ceea ce sa si intamplat , ... (vezi toată discuția)