avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributie cas an 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributie cas an 2017

Sunt un pfa care am realizat venituri in 2016.Sunt pensionar pentru limita de varsta si beneficiez de pensie pentru limita de varsta si concomitent am si contract de munca incheiat pentru 8 ore/zi .
Intrebare: Datorez CAS pentru anul 2016, avind in vedere ca am contract de munca incheiat pentru un program de 8 ore/zi sau 40ore/saptamina

Alte discuții în legătură

Pentru pensie anticipata luci52 luci52 Buna ziua!Sunt nascuta in 09.02.1960, am 20 ani vechime lucrati in conditii deosebite cuprinse in grupa a II a,pot sa beneficiez de pensie anticipata? ... (vezi toată discuția)
Plata retroactiva vechime pt pensionat caz boala. andreiadmin andreiadmin Am fost pensionat pt invaliditate grad 3 in 05.2015 in urma unui avc hemoragic si avand o vechime de numai 9 ani(nascut 10.1963) ma gandesc sa ma imprumut si ... (vezi toată discuția)
Contributie pensie seneca399 seneca399 Am 51 de ani si 31 ani vechime in munca (efectiva). Sunt pensionar gradul III ( cu drept de munca la 4 ore) si nu gasesc un asemenea post.As vrea sa platesc ... (vezi toată discuția)